Od kiedy człowiek postawił swoją stopę na Księżycu ludzkość przekracza kolejne granice w drodze ku zgłębianiu wszechświata. I to nawet dobre jest. Ciekawe. Powstaje wiele nowych rozwiązań technologicznych, setki tysięcy ludzi stale ma pracę przy projektach dotyczących zdobywania kosmosu. Ludzkość wysłała na Marsa swój kolejny produkt. I to dzięki pracy tych ludzi właśnie. Pozostaje pytanie, gdzie ci wszyscy naukowcy, inżynierki, technicy, menedżerki projektów, spawacze i budowniczy, mechatronicy i księgowi, gdzie oni wszyscy wypoczywają? I czy widzą jak tam na tym Marsie jest szaro? Wysyłają bardzo skomplikowany sprzęt gdzieś daleko żeby sprawdzić czy tam są warunki do życia. Ze zdjęć widzą, że nie ma tam warunków do wypoczynku.

plaża na Marsie

Noclegi przy plaży. Co wybrać, Mars czy Sopot?

Według serwisu planetary.org, gu danych koszt wysłania tego łazika to 2,7 miliarda dolarów, z czego 2,2 mld kosztowało stworzenie łazika. Przetransportowanie go na Marsa a obsługa i analizy podczas dwóch pierwszych lata działalności to odpowiednio “jedynie” 243 i 300 milionów dolarów. 

Tak patrzy na te zdjęcia nasz Janek Recepcjonista i zdziwiony pyta sam siebie czy warto? Gdzie na Marsie mają fajne piaszczyste plaże, czy jest tam molo do wieczornych spacerów nad morzem? A skoro nie widać plaży, to pewnie o noclegach tuż przy plaży też można zapomnieć. I rozumie, że na Marsie może być ciężko znaleźć knajpę, w której można posiedzieć ze znajomymi, podobnie jak teraz w Sopocie, jednak już niedługo będzie wiosna.

Więc zachęca aby przyjechać na plażę w Sopocie. Delikatny piasek, morska bryza, nocowanie tuż przy brzegu morza – to wszystko jest na wyciągnięcie ręki nocując w SeaSide. Nawet Marsa można oglądać. Dla naszych Gości mamy leżaki gratis, więc można się wymknąć wieczorkiem 30 metrów na plażę i popatrzeć sobie hen w kosmos i pooglądać Marsa. Jeśli ktoś będzie chciał dokładniej się przypatrzeć to lepiej wziąć ze sobą smartfon i tam analizować szczegóły. Zasięg w Sopocie bardzo dobry a i u nas w SeaSide Sopot WiFi jest bezpłatne dla Gości.

 


Takie oto zabawki plażowe NASA proponuje na plaże na Marsie w tym sezonie.
Oba kosmiczne zdjęcia pobrane są z serwisu nasa.gov

Niesamowity wypoczynek, Sopot to uzdrowisko. Mars jeszcze nie.

Nocowanie w takim wyjątkowym miejscu jak SeaSide Sopot bardzo pomaga dobrze wypocząć. Chętni mogą skorzystać z zabiegów rehabilitacyjnych w sąsiadującym Pomorskim Centrum Reumatologicznym. Jeśli ktoś chciałby poczuć się jak na Marsie to może skorzystać z wizyty w kriokomorze, jednak takie ekstrema tylko dla odważnych :).

Niesamowite jest również to, że całe to wydarzenie z lądowaniem na Marsie będzie można śledzić na żywo w internecie. Tu podajemy adres źródłowy na stronach NASA – https://mars.nasa.gov/mars2020/timeline/landing/watch-online/ oraz adres kanału Astrofaza – https://youtu.be/QQFqePPka2w. Jeśli będą Państwo oglądać ten materiał na żywo lub później, to prosimy pamiętać, że nawet w kosmicznej pogoni i wytężonej pracy należy pamiętać o braniu oddechów. A może takim oddechem będzie wypad nad morze i spanie tuż przy plaży? Wystarczy kilka dni aby się zregenerować w Sopocie i nadal zdobywać coraz dalej stawiane sobie granice.

zimowy Sopot

screen z serwisu https://sopot.webcamera.pl/ 

 

18 lutego 2021 roku pewnie zostanie zapisany na kartach historii jako dzień, gdy łazik Perseverance (pol. Wytrwałość) wyląduje na Marsie. Pewnie też jako dzień, gdy będzie można oglądać z tego wydarzenia bezpośrednią transmisję. Nie wiemy co dokładnie zobaczy. Raczej nie będzie tam naszych leżaków plażowych. Nam nie brakuje. Wiemy natomiast jak pięknie wygląda Sopot o każdej porze. Te fotki, zrobione z wieży latarni morskiej, kilkadziesiąt kroków od SeaSide,  pokazują Sopot na kilka godzin przed lądowaniem łazika na Marsie. Pełny spokój.

Chwyć kalendarz i sprawdź dostępność pokoi w naszym obiekcie. Zapraszamy

 

 

rezerwacja
telefon+48513 122 041
mapa