Jak dojechać do SeaSide Sopot? Gdzie zaparkować auto? Ile kosztuje parkowanie w Sopocie? Czy potrzebna jest rezerwacja parkingu?

Poniżej znajdą Państwo przydatne informacje jak do nas dotrzeć. Prosimy przeczytać uważnie. Szczególnie, że wpisanie adresu w nawigację może nie wystarczyć, często myli. Więc po co tracić czas.

wcze

SeaSide Sopot 

adres rejestrowy: Plac Zdrojowy 3 Sopot

adres dla taksówkarzy i tych, którzy dokonali wcześniej rezerwacji parkingu: parking szpitala reumatologicznego, wjazd od ulicy Piastów.

POŁOŻENIE SEASIDE

N 54 st. 26’42 E 18 st. 34’15 MAPA

ZATOCZKI PRZY UL. PIASTÓW – MAPA

Nocleg przy plaży – jak do nas trafić ?


Pieszo najprościej kierować się w stronę Molo w Sopocie. Tuż przy molo jest latarnia morska. Należy stanąć twarzą do morza i mieć latarnię po prawej stronie. Skręcić za latarnią w prawo i przejśpromenadą około 50 metrów. Po prawej tuż za ogródkiem będzie wejście do hotelu.

Jesteśmy bezpośrednio na przeciw wyjścia 23 z plaży, tego najbliżej molo :). Tuż przy plaży. 

Parking najbliżej molo w Sopocie


Miejsca parkingowe, które udostępniamy naszym gościom znajdują się na parkigu położonym najbliżej sopockiego molo ze wszystkich dostępnych. Jest to mały parking na zapleczu zabytkowego budynku. Aby skorzystać z niego nocować przy plaży konieczna jest wcześniejsza rezerwacja miejsca.

Samochodem prosimy kierować się na ulicę Piastów i dalej w stronę morza. Jeśli nie zarezerwowałeś i nie wykupiłeś miejsca przy hotelu, to właśnie na ul. Piastów możesz najbliżej zostawić auto, jednak nie w weekendy. Zgodnie z decyzją Prezydenta Sopotu, od lipca 2020r. parkowanie przy ulicy Piastów możliwe jest jedynie od poniedziałku do piątku. Na większości ulic obowiązuje strefa płatnego parkowania i to wiąże się z opłatą minimum 3 zł/godz w godzinach 9:00 do 20:00 w dni robocze.

Bezpłatne parkowanie w strefie miejskiej możliwe jest od 20:00 do 9:00 następnego dnia lub całodobowo na EcoParkingu przy hali ERGO Arena. W pozostałych przypadkach konieczne jest skorzystanie z jednego z płatnych parkingów, opłaty i miejsca parkingów podane są na tej stronie.

Jak poruszać się po Trójmieście?

Rower jest najprzyjemniejszym sposobem na zwiedzanie i poruszanie się po Trójmieście. Na terenie miasta znajduje się wiele prywatnych wypożyczalni rowerów. Dojechać można również hulajnogami. Wymagane jest użycie aplikacji wybranej firmy – BOLT, QUICK, LOGO SHARING

 Skutery elektryczne są rozwiązaniem dla osób lubiących jazdę po ulicy i omijanie korków oraz na łatwe zaparkowanie. Koszty oraz dostępne opcje można sprawdzić na stronach wypożyczalni. Zobacz blinkee i ecoshare.

Samochody na minuty to idealne rozwiązanie na deszczowe dni lub z małymi dziećmi i zwiedzanie dalszych okolic Trójmiasta. Koszt to ok 0,50 zł/min + 0,80 zł/km. Jedna z firm proponuje wypasione samochody Opel z automatyczną skrzynią biegów, silnikiem 150 KM i wyposażone w CarPlay. Sprawdź MiiMove i Traficar.

Transport publiczny – najłatwiej dojechać pociągiem do stacji Sopot i przejść spacerem schodząc wzdłuż słynnego „deptaku” czyli ul. Boh.Monte Cassino. Najbliżej hotelu jest przystanek Chopina 01 linii autobusowych 122 (ZTM Gdańsk) i 187 (ZKM Gdynia). Korzystanie z transportu publicznego najłatwiej zaplanować używając aplikacji jakdojade.pl.

Biała flota i jachty – Do Seaside można przypłynąć statkiem białej floty. Ciekawy rejs można odbyć z Gdańska, Gdyni lub Helu. Na żeglarzy czeka natomiast Marina Sopot – przybywajcie i śpijcie w Seaside !

 

rezerwacja
telefon+48513 122 041
mapa